Portugalia

Uczestniczyłyśmy w 2 kursach: Inclusive education through art and games oraz Learn english the fun way. Były to fascynujące sesje szkoleniowe, podczas których doświadczałyśmy, kreowałyśmy oraz współpracowałyśmy w grupach. W kursie Inclusive education through art and games miałyśmy przyjemność rozwinąć swoje kompetencje w zakresie filozofii edukacji włączającej oraz metod i technik pracy włączającej. Metodologia opierała się na lekcjach teoretycznych i prezentacjach przykładów dobrych praktyk oraz dyskusjach i porównaniach doświadczeń. Kurs skupiał się na rozwoju umiejętności interpersonalnych w zakresie uczenia się i współpracy, zarządzania zachowaniem i ułatwiania samodzielnego uczenia się i odkrywania w klasie integracyjnej poprzez sztukę i gry. Niektóre inne wykorzystywane narzędzia składały się z prac projektowych, symulacji, praktyki laboratoryjnej, refleksji i oceny. Kurs Learn English the fun way przeznaczony był i skierowany do nauczycieli i pracowników wszystkich typów szkół, pracowników firmy, a także studentów i wszystkich tych, którzy chcą poprawić swoją płynność w języku angielskim, a także odświeżyć swoją metodologię. Kurs skupił się na połączeniu formatu wykładu i praktycznych działań opartych na aktywnym uczeniu się w celu zwiększenia nabywania języka angielskiego jako języka obcego. Metodologia opierała się na lekcjach teoretycznych i praktycznych zajęciach praktycznych, takich jak gry, ćwiczenia ustne i pisemne, symulacje, odgrywanie ról, wycieczki terenowe, uczenie się oparte na projektach, uczenie się wspomagane technologią, oceny kształtujące i podsumowujące. Mieliśmy okazję rozwijać umiejętności ustne i pisemne w języku angielskim, a także poszerzać swoje horyzonty dotyczące kultury świata anglojęzycznego.