Laboratoria Przyszłości

logo laboratoria.png

Klasa photonowa w akcji!


Uczniowie klasy I c uczą roboty rozpoznawać kolory. Innowacyjna klasa z programowaniem z robotem Photon prowadzona jest pod kierunkiem. p. Agnieszki Łupińskiej.#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci 

LaboratoriaPrzyszłości (2).jpgLaboratoriaPrzyszłości (3).jpg


LaboratoriaPrzyszłości (4).jpgLaboratoriaPrzyszłości (1).jpg


Nagrywanie filmów, robienie zdjęć, nagrywanie wywiadów i piosenek jest łatwiejsze dzięki użyciu zakupionego sprzętu z projektu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.
Do dyspozycji mamy:

  • mikroport z akcesoriami,
  • oświetlenie do realizacji nagrań,
  • mikrofon kierunkowy z akcesoriami,
  • gimbal,
  • aparat fotograficzny,
  •  głośnik przenośny.

Na zdjęciach widoczny jest proces powstawania teledysku "Mistrzowie Energii" pod kierunkiem p. Mai Walukiewicz i p. Ewy Jedynasty.

20221212_081407.jpg 20221212_111231.jpg 

W czasie zajęć z pedagogiem p. K. Rutkowskim uczniowie wcielili się w rolę konstruktorów i stworzyli miasto marzeń po którym poruszały się skonstruowane przez nich pojazdy. Budowanie z klocków konstrukcyjnych uczy współpracy w grupie, cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do celu ponadto rozwija wyobraźnie przestrzenną i uczą logicznego i strategicznego myślenia. 

Klocki zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

IMG_20221202_131655.jpgIMG_20221202_131645.jpg

IMG_20221125_132029.jpgIMG_20221125_132526.jpg


Nasi uczniowie uwielbiają EMYSa! 

To najbardziej zaawansowany anglojęzyczny robot edukacyjny na świecie o przyjaznym wyglądzie i wyjątkowych możliwościach interaktywnych. EMYS jest niewyczerpanym źródłem starannie dobranego języka prezentowanego poprzez szereg interaktywnych zadań, gier, twórczych aktywności, piosenek, historyjek i zabaw ruchowych. EMYS nie kryje emocji! Jego emocjonalny charakter i zdolność nawiązywania relacji budzi zainteresowanie i chęć bycia razem. Robot został zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Zajęcia z języka angielskiego z robotem EMYS prowadzi p. Ula Panasewicz. 

emys (3).jpgemys (3).jpg

emys (7).jpgemys (8).jpg

 


W naszej szkole powstała innowacyjna klasa pierwsza - klasa z programowaniem z robotem Photon, którą prowadzi p. Agnieszka Łupińska.  Roboty wykorzystywane są też na lekcjach informatyki, matematyki, edukacji wczesnoszkolnej, zajęciach kreatywnych, zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy roboty Photon w trzech modułach. 

 

Moduł Edukacja Społeczno-Emocjonalna (SEL)

SEL (z ang. social emotional learning) obejmuje skoordynowane strategie nauczania i rozwoju skupiając się na niezwykle ważnej sferze życia – emocjach uczniów. Wszystkie aktywności w zestawie opierają się na metodologii rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych opracowanej przez wiodącą na świecie organizację Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning (CASEL). Dzięki ćwiczeniom z zestawu SEL uczniowie dowiedzą się, jak radzić sobie z trudnymi zagadnieniami oraz lepiej funkcjonować w rodzinie, szkole i społeczeństwie. Zdobędą umiejętności radzenia sobie z agresją, stresem i negatywnymi emocjami. Lepiej będą rozpoznawać emocje swoje i innych osób. 

 

Moduł Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE)

Zestaw do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi to pierwszy tego typu zestaw na świecie i powstał właśnie w Polsce! Autorkami zestawu są nauczycielki, terapeutki zafascynowane nowoczesnymi technologiami, na co dzień pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Renata Idzik, Agnieszka Setnikowska i Małgorzata Rabenda.

 Moduł Sztuczna Inteligencja

Zestaw przybliży uczniom technologię sztucznej inteligencji. Dzięki opracowanym materiałom można rozwijać w dzieciach umiejętność krytycznego myślenia, tak, by byli świadomymi użytkownikami technologii.

W ramach cyklu zajęć uczniowie dowiedzą się:

  • czym jest sztuczna inteligencja,
  • w jaki sposób działa,
  • co wpływa na efektywność jej działania,
  • poznają jej wybrane zastosowania.

Starsi uczniowie będą mieli okazję również bliżej przyjrzeć się znaczeniu jakości danych oraz porozmawiać o wyzwaniach etycznych związanych ze stosowaniem AI. Zostaną zachęceni do poszukiwań rozwiązań wykorzystujących technologię AI w życiu codziennym. 

 

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci 

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego
w Białymstoku

Adres: ul. Poleska 27, 15-476 Białystok

tel. 085 67 50 661, fax. 085 66 42 196

e- mail: sp11@um.bialystok.pl

Facebook: Facebook SP 11

Powrót na początek strony