Projekt: AutisMUSIC: An innovative Music Toolkit for children with autism to improve their emotional, motivational, interpersonal and social responsiveness

Sp11 wkrótce rozpocznie realizację nowego projektu dotyczącego domeny naszej szkoły, czyli edukacji uczniów ze spektrum autyzmu.

KA220-SCH - Cooperation partnerships in school education

Tytuł: AutisMUSIC: An innovative Music Toolkit for children with autism to improve their emotional, motivational, interpersonal and social responsiveness

Współpraca z takimi krajami jak: Polska, Cypr, Republika Północnej Macedonii i Portugalia - Madera Cele:

-Identyfikacja luk oraz mapowanie potrzeb i wyzwań związanych z edukacją muzyczną dzieci ze spektrum autyzmu.

-Stworzenie innowacyjnego zestawu narzędzi muzycznych dla trenerów nauczycieli i nauczycieli pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu.

-Przeprowadzenie pilotażowych testów zestawu narzędzi muzycznych z trenerami nauczycieli, nauczycielami i ich dziećmi.

-Rozpowszechnienie zestawu narzędzi i wyników projektu wśród interesariuszy z dziedzin edukacji i autyzmu oraz promowanie jego trwałości i replikacji.