Z 11 NA NIEBIESKO

5 kwietnia 2023 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość „Z 11 NA NIEBIESKO” zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W zabawie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z klas 0-8 dla dzieci z autyzmem naszej szkoły, dzieci i nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola „Nasze Przedszkole” oraz „U Tygryska”, a także uczniowie przyszłorocznej klasy 0 i I dla dzieci z autyzmem wraz z rodzicami. TVP 3 Białystok objęła opieką medialną całe wydarzenie, które zaszczycił swoją obecnością zastępca prezydenta Białegostoku pan Rafał Rudnicki.

Podczas zabawy dzieci miały okazję pokonać ruchowy tor przeszkód, rozpoznać zapachy, zbudować konstrukcję z klocków, pokonać tor kulkowy, wyczarować niesamowite kształty z balonów, sprawdzić się w roli wędkarza łowiąc ryby oraz zamknąć się w bańce mydlanej.  Na zakończenie każdy uczestnik zabawy ozdobił balonowego gniotka. Można było też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w niebieskiej fotobudce.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Pomaluj mój świat na niebiesko”.

III miejsce w konkursie zdobył Adam Litwiniuk z klasy V c

II miejsce zdobyły Aryna Vishneuskaya z klasy VII a oraz Dominika Czelej z klasy VII a

I miejsce zajął Bartłomiej Radkiewicz z klasy VII a

A oto fotorelacja z wydarzenia.