Projekt "Edukacja na odległość wyzwaniem dla nauczyciela, szansą dla ucznia"

W roku szkolnym 2021/2022 szkoła realizowała projekt "Edukacja na odległość wyzwaniem dla nauczyciela, szansą dla ucznia" w ramach Funduszy EOG (Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021) Numer EOG/21/K1/D1/W/0046 .

„Edukacja na odległość wyzwaniem dla nauczyciela, szansą dla ucznia” korzystała z dofinansowania o wartości 8925 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG, 15% kwoty dofinansowania pochodziło z budżetu Państwa. Projekt ”Edukacja na odległość wyzwaniem dla nauczyciela, szansą dla ucznia” odnosił się do fundamentalnych potrzeb współczesnej edukacji w dobie i po pandemii Covid 19. W wymianie studyjnej uczestniczyło 5 przedstawicieli szkoły. W efekcie pracy nad projektem powstały wymierne długoterminowe korzyści. Są to nowe metody pracy zdalnej i stacjonarnej; wzrost motywacji uczniów i nauczycieli; utworzono wspólne produkty takie jak kurs, warsztaty, ulotki, Event, jak również poprawa kondycji psychologicznej, umiejętności interpersonalne uczestników oraz osób z otoczenia; wzrost kompetencji j. angielskiego. Poznano szkolnictwo Norwegii i zapoznano Norwegów z naszym; wymieniono doświadczenia projektowe. Osiągnęliśmy: wzrost kwalifikacji pracowników w zakresie używania innowacyjnych metod zdalnego nauczania i znajomości języka angielskiego jako narzędzia do komunikacji; wzbogaciliśmy warsztat pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych w pracy na odległość oraz stacjonarnie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych.
Naszym partnerem była szkoła - Haramsoy Skule znajdująca się na wyspie Haramsoy, niedaleko Alesund, w regionie More og Romsdal. Dzięki jej bardzo dobremu wyposażeniu, rozwinięciu i nowoczesności mogliśmy się od niej wiele nauczyć. Szkoła norweska chętnie podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wizyta pozwoliła nam rozwinąć kompetencje informatyczne nauczycieli, umożliwiła skorzystanie z systemu cyfryzacji nauczania co w konsekwencji pozwoli SP 11 na naukę na europejskim poziomie w przyszłości. Planujemy również rozwijać współpracę ze szkołą w Haramsoy w innych europejskich projektach.

Zapraszamy do odwiedzenia strony MF EOG: EEA Grants, Program Edukacja oraz szkoły partnerskiej.

Wizyta studyjna w partnerskiej szkole w Norwegii -Haramsøy skule

projekt (3).jpg

PREZENTACJA Z WIZYTY STUDYJNEJ

projekt (20).jpg

FILM O NORWEGII

projekt (5).jpg

W dniu 03.02.2022 p. Ewa Litwińczuk oraz p. Ewa Busłowska brały udział w webinarium szkoleniowym dla Beneficjentów II naboru Programu Edukacja w Komponencie I.