Pasowanie na czytelnika

Jak co roku klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet braci czytelniczej. Uroczystość odbyła się w dniach 14 – 16 listopada 2023 r. w szkolnej bibliotece. Swoją obecnością zaszczyciły ją nasze Panie Dyrektor. W części artystycznej przed pasowaniem wzięły udział przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy uczennice z klasy V „c”. Było wesoło, bajkowo, kolorowo i śpiewająco! Część występu dziewcząt stanowił fragment baśni „Kopciuszek”, który był tez formą zagadki dla naszych milusińskich. Żeby zasłużyć na przyjęcie w poczet braci czytelniczej, pierwszaki miały za zadanie odgadnąć szereg zagadek dotyczących bajek. Wcześniej dziewczynki w barwny sposób przedstawiły, jak obchodzić się z książką i jak należy zachować się w bibliotece. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie każdego ucznia na czytelnika (za pomocą czarodziejskiej różdżki!). Ceremonii tej dokonały Panie Dyrektor – każda z Pań w innej klasie. Wychowawczynie klas były bardzo z tego dumne. Otrzymały dla swojej klasy dyplom pasowania na czytelnika. Dzieci zaś dostały po zakładce i cukierku.

Na koniec każdego spotkania oraz w trakcie przedstawienia zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia.