Budżet Obywatelski 2024 - rusza głosowanie

Od dziś (26 września) do 9 października trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2024.Oddać głos może każdy mieszkaniec Białegostoku, zarówno dorosły, jak i niepełnoletni.  Trzeba pamiętać, że zgodnie z zasadami BO zagłosować można tylko jeden raz – wypełniając kartę do głosowania w wersji elektronicznej lub papierowej. Można wybrać maksymalnie 4 projekty ze wszystkich zakwalifikowanych do głosowania. Osoby niepełnoletnie też mogą głosować, jednak zgodę na to musi wyrazić rodzic lub opiekun prawny – wypełniając formularz dołączony do karty głosowania. W przypadku głosowania przez internet (ankieta) trzeba zaznaczyć wybrane projekty oraz wpisać adres email, na który zostanie wysłany link aktywacyjny. Kliknięcie w ten link jest potwierdzeniem oddania głosu. W przypadku wypełnienia papierowej karty do głosowania trzeba podać numery ID wybranych przez siebie zadań. Głosowanie w wersji papierowej odbywa się w :

• Urzędzie Miejskim przy ul. Słonimskiej 1,

• Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,

• Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5

• mobilnym punkcie do głosowania (30 września, 1, 7, 8 października w godz. 11.00-15.00 na Rynku Kościuszki).