Czytelnia

Czytelnia to sala z 18 miejscami czytelniczymi, 4 komputerami z dostępem do Internetu, bogatym księgozbiorem podręcznym i czasopismami. Tu znajduje się literatura fachowa dla nauczycieli i rodziców (metodyczna, pedagogiczna i psychologiczna). W czytelni, w ciszy i w spokoju, można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji, korzystając z albumów, czasopism, wydawnictw informacyjnych (słowników i encyklopedii), książkowych i multimedialnych.

Regulamin czytelni

1. Korzystanie z czytelni
    • Z czytelni może korzystać każdy uczeń i pracownik szkoły.
    • Do czytelni należy wchodzić z czystymi rękoma i w zmienionym obuwiu.
    • W czytelni obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
    • Korzystający z czytelni powinien wpisać się do "księgi obecności".
  2. Korzystanie ze zbiorów
    • W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów, to jest z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów wypożyczalni.
    • Z księgozbioru i czasopism należy korzystać tylko na miejscu, nie wolno wynosić ich poza czytelnię.
    • Czasopisma powinno się odnieść na ustalone miejsca.
    • Przed opuszczeniem czytelni należy zwrócić czytane książki bibliotekarzowi.
  3. Poszanowanie książek
    • Czytelnik zobowiązany jest do dbania o książki i czasopisma, z których korzysta.
    • Książek i czasopism nie wolno niszczyć (robić notatek na marginesie, zaginać kartek, kreślić itp.), a zauważone uszkodzenia trzeba zgłosić bibliotekarzowi.
    • Zbiory czytelni stanowią własność społeczną, którą przekazano opiece czytelników.
    • Troskę o ład i piękno czytelni powierza się czytelnikom.

Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

1. Z komputera mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
  2. Komputery w czytelni szkolnej służą przede wszystkim do wyszukiwania informacji w Internecie oraz przeglądania programów edukacyjnych dostępnych na stronach internetowych.
  3. Przed rozpoczęciem pracy należy wpisać się do zeszytu czytelni (data, nazwisko, imię, klasa).
  4. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu.
  5. Nie wolno wgrywać własnych programów, usuwać zainstalowanych, zapisywać dokumentów na dysku twardym.
  6. Nie wolno wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela (np. włączać i rozłączać kabli zasilających).
  7. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast dyżurnemu bibliotekarzowi.
  8. Za naruszenie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera przez wyznaczony czas).

Godziny pracy czytelnii :

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

8:00 - 14:00 8:00 - 14:00 8:00 - 14:00 8:00 - 14:00