Drodzy Rodzice

Dysponujemy dwoma gabinetami dostosowanymi do potrzeb dzieci w wieku szkolnym. Gabinety wyposażone są w najnowsze narzędzia i materiały niezbędne do terapii. Oferujemy diagnozę i terapię logopedyczną oraz neurologopedyczną i surdologopedyczną. Zajęcia specjalistyczne organizujemy dla uczniów w przypadku zaburzeń mowy powodujących zakłócenia komunikacji językowej, utrudniających naukę szkolną. Przeznaczone są one dla dzieci autystycznych, z porażeniem mózgowym, z uszkodzonym narządem słuchu, z niepełnosprawnością umysłową i innymi deficytami rozwojowymi. Obejmują ocenę poziomu komunikacji dziecka, stymulowanie rozwoju mowy, oraz doskonalenie językowych kompetencji społecznych. Prowadzimy terapię tak, by rozwijać umiejętności, sprawności i nawyki, niezbędne w porozumiewaniu się z otoczeniem w najpełniejszy sposób-werbalnie lub pozawerbalnie, poprzez uruchomienie odpowiednich kanałów komunikowania się. W oparciu o analizę opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz wyników badań specjalistycznych, opracowujemy program terapii dla konkretnego ucznia i dostosowujemy do jego możliwości psychofizycznych. W pracy terapeutycznej wykorzystujemy metody logopedyczne, lingwistyczne, psychologiczne oraz pedagogiczne.
Zajęcia prowadzone są grupowo i indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń, wieku, potrzeb i możliwości dziecka. Uczniowie zakwalifikowani na terapię logopedyczną uczestniczą w systematycznych ćwiczeniach, pozostali zaś mogą korzystać z konsultacji i otrzymują wskazówki do ćwiczeń domowych utrwalających prawidłową wymowę.

6 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Logopedy. Wszystkim, którzy pracują z naszymi logopedami - paniami Bożeną i Magdą, życzymy sukcesów w pięknym mówieniu. Aby to stało się łatwiejsze i przyjemniejsze, nasi uczniowie z klasy V d i VI a, pod kierunkiem pani Mai Walukiewicz (nauczyciel informatyki) i pani Bożeny Krystosiak (logopeda), przygotowali pomoce do utrwalania głoski (s) na początku słów. Zachęcamy do odwiedzin i wspólnych ćwiczeń. Życzymy owocnej pracy.